O nás

 

ald_logo

Projekt Americká literatura dnes si klade za cíl rozšiřování povědomí o současné americké literatuře v českém literárním prostředí. Naší snahou je vytvořit společný prostor pro české amerikanisty, publicisty zabývající se současnou americkou literaturou, literární vědce a kritiky i laickou veřejnost, která se o toto téma zajímá.

Na stránkách projektu uveřejňujeme anotace a recenze titulů, které vyšly v českém překladu, i těch, které jsou úplnou novinkou na americkém trhu a hledají svého nakladatele v České republice. Víme o tom, co se chystá v českých nakladatelstvích, máme k dispozici ukázky z děl, které v nejbližší době vyjdou či jsou čerstvě na trhu. Nabízíme portréty slavných, zavedených autorů i nováčků. Postupně budujeme databázi textů, jejichž autory jsou respektovaní publicisté a amerikanisté.

 

Chceme sloužit jak odborné veřejnosti (učitelé, novináři, nakladatelé, knihovníci, pracovníci kulturních institucí obecně), tak poučeným laikům (studenti, čtenáři). Projekt Americká literatura dnes požívá grantu Velvyslanectví USA v rámci programu Small Grants.

GarantClipboard01em obsahu stránek je Richard Olehla, jenž dlouhodobě působí v oblasti amerických studií jako organizátor, pedagog, publicista a moderátor Večerů s americkou literaturou  v Americkém centru.

 

 

 

 

Pokud s námi chcete spolupracovat, máte zajímavý článek, studii, recenzi, o niž byste se chtěli podělit s kolegy, kontaktujte nás emailem na redakce@americkaliteraturadnes.cz

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *